PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=479844}

Walc z Baszirem

Vals im Bashir
7,8 26 641
ocen
7,8 10 1 26641
8,1 31
ocen krytyków
Walc z Baszirem
powrót do forum filmu Walc z Baszirem

Kanon Animacji

ocenił(a) film na 8

Hm, Walc z Bashirem to najlepsza animacja jaką widziałem od czasu.. chyba świetnego 'Persepolis' z 2007. Tak teraz myślę, to obydwie produkcje są do siebie bardzo podobne, z tym, że 'Walc...' koncentruje się raczej na wydarzeniach historycznych, które są (tylko) burzliwym tłem życia bohaterki 'Persepolis'. A sam film? Nie zaszokował mnie, nie zniesmaczył, a nauczył historii, i za to jestem scenarzystom wdzięczny. Paradoksalnie, najbardziej nie ujęły mnie sceny walk, masakr i strzelanin, a zimne, dokumentalnej reporterskie wspomnienia 'ofiar' tatmetj wojny, które tak się zmieniły na przestrzeni lat. Film ma bardzo fajną konwencję, dzięki której będę o nim pamiętał jeszcze przez dłuuugi czas. 8 i dałbym plusa.

użytkownik usunięty
maquinas

Świetna animacja. Szkoda mi jak widzę wiekszość komentarzy na tej stronce. Filmwebowcy wolą chyba kolejną denną część HSM albo piratów z karaibów albo innego badziewia dla dzieci zamiast porządnego filmu lub porządnej animacji.

ocenił(a) film na 7

W takiej właśnie formule to bardzo intrygujący obraz i oryginalny. Pierwsze skojarzenie to ,,Persepolis", który odebrałem nieco lepiej. Potem przywołałem z pamięci film o królikach B. Konopki, widziałem przed ,,Walcem..." , ten z kolei ustępuje tu omawianemu. Takie przełamywanie konwencji filmu dokumentalnego może istotnie wpłynąć na popularność tegoż- truizm! Tyle,że siła przekazu ma istotną moc. Good night and good luck, esforty.
7/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones