PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=479844}

Walc z Baszirem

Vals im Bashir
7,8 26 640
ocen
7,8 10 1 26640
8,1 31
ocen krytyków
Walc z Baszirem
powrót do forum filmu Walc z Baszirem

A mi się podobał. Podeszłem do filmu z rezerwą, nie spodziewałem się rewelacji, na początku nudził ale z czasem wciągnął. I co że kreska prosta? Niektórzy zapominają że to nie pokemony. Kreska i samo wyciągnięcie komiksowej konwencji w trzeci wymiar jest całkiem fajne. Sam temat również. Dobrze że potrafili się przyznać do złego, bo póki co żydzi wymagają traktowania jak święte krowy zasłaniając się holokaustem. Świetne sceny z pogranicza snu i jawy i przeciwstawiony animacji 'żywy' kadr na końcu, może nieco tendencyjny, ale i tak mocny. No i świetna muzyka. Wystarczy odrzucić szablony i ugryźć ów obraz w odpowiedni sposób. I tyle.

ocenił(a) film na 8
Pikuslaw

muzyka genialna.. współgra moim zdaniem niesamowicie, tworzy z obrazami bezsprzecznie uważam jednolitą całość. Powolna animacja nadaje wyjątkowego charakteru i wprowadza odpowiedni nastrój. Podzielam zdanie, że choćby dla obrazów i muzyki - a głównie ich połączenia warto film obejrzeć. Fabuła teżniczego sobie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones